shoping cart 0

יינות

סנן על פי
אפס סינון
אורבנס הוף ריזלינג טרוקן
אורבנס הוף ריזלינג טרוקן
מחיר ל-100 מ"ל - 10.00

אחוזת אורבנס – הוף המשפחתית נמצאת באזור המוזל ובעמק הסהר שבגרמניה הכרמים של משפחת וויס בבעלות המשפחה כבר מאות שנים, אך רק בשנת 1947 ייסד ניקולאוס ומתמחה בייצור יינות ריזלינג איכותיים. וויס את האחוזה המשפחתית וקרא לה על שמו של הפטרון הגרמני הקדוש- St. Urban (משמעות המילה "Hof" בגרמנית הנה אחוזת יין). בבעלות האחוזה כ- 33 הקטר של כרמים באזורי הגידול האיכותיים ביותר בחלק המרכזי של המוזל שמתאפיין בכרמים יחידניים. ויצירת יינות אותנטיים שמייצגים את איכויות הריזלינג יוצאות הדופן של האזור . הפילוסופיה שמנחה את האחוזה הינה התמקדות באזורי איכות החל משנת 2000 אחוזת Urbans Hof חברה באיגוד היוקרתי- VDP – Association of German Praedikcat Estates. ליקב יינות יוצאי דופן הזוכים להכרה בינלאומית. על היין: הענבים מהם מיוצר יין זה גדלים בכרמים הממוקמים מסביב לאחוזת Urbans Hof מגפנים בנות למעלה מ-60 שנה. היין הנו בעל טעמים של פרי צהוב בשילוב של רעננות מתובלנת. היין מעושן קלות , מינרלי ובעל סיומת לימונית פריכה.

75.00 ₪
טפרברג מוסקטו אדום
טפרברג מוסקטו אדום
מחיר ל-100 מ"ל - 4.27

הענבים הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות לאחר בציר מכני בשעות הבוקר המוקדמות ונכנסו להשרייה של מספר שעות בפרס הפנאומטי. לאחר מכן הענבים עברו סחיטה עדינה ומהירה אל מיכל נירוסטה מקורר ומבודד . את התירוש האדמדם קיררנו לטמפרטורה של 0 מעלות צלזיוס על מנת למנוע תסיסה של המיץ ולצורך שקיעה של המשקעים המצויים במיץ. המיץ שהה כ- 36 שעות במיכל הנירוסטה עד לסיום שקיעת המשקעים ולאחר מכן סיננו את המיץ הצלול והנקי למיכל נירוסטה וקיררנו שנית לטמפרטורה של 0 מעלות צלזיוס על מנת למנוע תחילת תסיסה אלכוהולית . המיץ נישמר בטמפרטורה זו לכל זמן אחסונו. כשלושה שבועות לפני תאריך מילוי היין בבקבוקים החל תהליך מבוקר של תסיסה במיכל לחץ. העלנו את טמפרטורת המיץ האדמדם והעברנו אותו למיכל לחץ לתחילת התסיסה האלכוהולית. מיכל הלחץ מסוגל לשמר את הגז הטבעי הנוצר במהלך התסיסה האלכוהולית. תסיסת המיץ ארכה כשישה ימים בטמפרטורה של 20 מעלות עד להגעה לרמת האלכוהול והמתיקות הנדרשת תוך שמירה על בועות הגז הטבעיות. עצירת התסיסה הטבעית נעשתה על ידי קירור היין ל 0 מעלות צלזיוס וסינון וכך נשמרה רמת המתיקות ובועות הגז הטבעיות של היין

32.00 ₪
ספראבי אולד טביליסי
ספראבי אולד טביליסי
מחיר ל-100 מ"ל - 4.67

Saperavi הוא זן ענבים כהה, בעל בשר ורוד, במקור מהרפובליקה הגיאורגית. בהיותו המילה בשפה הגיאורגית ל"צבע", saperavi הוא שם מתאים במיוחד לזן הטינטורייר הזה. גפני Saperavi גדלות באופן נרחב ברחבי הקווקז (הצלבה בין יבשות אסיה ואירופה), ורחוק יותר באזורים שונים של הרפובליקה הסובייטית לשעבר. המסוגל להביא צבע עז וחומציות ניכרת ליינות, Saperavi הוא מרכיב אידיאלי עבור יינות מעורבבים זולים יותר. בעשורים האחרונים, הוא גם הוכיח את עצמו כמסוגל לייצר יינות זנים ראויים ליישון (לעתים קרובות התבגרו בחבית) באיכות גבוהה. בג'ורג'יה, הביטוי הטוב ביותר של ספראווי מגיע מהאזור הראשי שלה קחטי, ליד הגבול המזרחי עם אזרבייג'ן. לטעום מהיין עשיר, חם, חזק, מעט חמצמץ, עם תווים בולטים של דובדבן בשל ותות, טאנינים בעלי מבנה טוב, איזון מעולה וסיומת ארוכה, ומותיר תחושת ניקיון. היין מתאים בצורה מושלמת לסטייק עם רוטב פלפל ירוק, גראטן, אוסובוקו, מנות טלה חמות עם עגבניות חצי מיובשות, פיצה "ארבע גבינות" ובשר בקר עם אספרגוס עוד

35.00 ₪
כרמל שרדונה כרם אדמון
כרמל שרדונה כרם אדמון
מחיר ל-100 מ"ל - 10.53

היין בעל גוף מלא ומתאפיין בניחוחות של אגסים בשלים, אפרסקים לבנים, ובריוש משולב במעט וניל. הסיומת ארוכה ומאוזנת. התאמה לאוכל היין ילווה היטב מנות כגון, קרפצ'ו לוקוס, עוף במילוי ירקות וויטלו טונטו. כרמים כרם אדמון נטוע על מדרון דרום מזרחי בגובה של כ-770 מטר מעל פני הים, כקילומטר מזרחה למושב דלתון ומשקיף על אפיק נחל דלתון. האקלים קר במהלך כל השנה ומתאפיין ברוחות ובשלג במרבית השנים. הקרקע מסוג טרה רוסה אדמדמה ומכילה אחוז גבוה של אבן. ייצור היין לאחר סחיטה עדינה תסס התירוש בחביות עץ אלון צרפתי (כ–25% מהן חדשות), בהן המשיך והתבגר במשך שמונה חודשים על משקעיו (Sur Lies). בציר הסתיו והחורף שקדמו לבציר 2015 היו קרים מהממוצע. כמות המשקעים הייתה נמוכה מהממוצע הרב שנתי. האביב היה קריר והבציר החל ב–10 ימי איחור ביחס לממוצע. חודשים אוגוסט וספטמבר היו חמים מהרגיל וכללו אירוע של סופת אבק. למרות התנאים המורכבים, הצלחנו לייצר יינות מורכבים ואיכותיים.

79.00 ₪
תבור טנאט כרם שיפון
תבור טנאט כרם שיפון
מחיר ל-100 מ"ל - 13.20

מקור זן הטנאט בחבל הבאסקים על גבול צרפת-ספרד למרגלות הרי הפירנאים. יינות הטנאט המפורסמים של צרפת יוצרו בכפר קטן בשם מדירן Madiran- . במאה ה19 יובא הזן לאורוגואי, שם הוא נחשב היום לזן הלאומי. הגפנים שהגיעו מצרפת לאורוגואי הגיעו טרום עידן וירוס הפילוקסרה ועל כן הן היו נטועות על שורשיהן ולא על כנות אמריקאיות, מה שתרם לחידוד ההבדלים בין אופי היינות המיוצרים באורוגואי מול אלו שבצרפת. בחירת הזן והתאמתו לכרם: בשנת 2008 התארח ביקב דוקטור לרפואה מארה"ב, ישראלי לשעבר, שסיפר לצוות היקב סיפור מעניין ביותר: במהלך המחקר שלו על חילוץ אנטיאוקסידנטים שונים מחומרים טבעיים עבור טיפול במחלות לב, הוא נתקל במאמר אשר קשר את תוחלת החיים במקומות שונים בעולם עם כמות האנטיאוקסידנטים ביינות האזור. האזור שבו נמצאה כמות האנטיאוקסידנטים הגבוהה ביותר היה אזור מדירן בצרפת שם כאמור, זן הענבים העיקרי הוא הטנאט. במסגרת החיפוש אחר זני ענבים מקוריים ובעלי פוטנציאל התאמה לתנאי הגידול בארץ התחלנו לבחון את האפשרות להבאת הטנאט לארץ. במקביל נבדקו תנאי הגידול המתאימים לזן. מכיוון שרצינו להוציא את המיטב מהזן המעניין, בחרנו לטעת אותו בכרם שיפון שברמת הגולן בגובה 950 מטר על אדמת בזלת עשירה בטוף , במפנה דרומי המאפשר חשיפה טובה לשמש במשך כל שעות האור. הכרם נטוע במדרון אשר מאפשר ניקוז טוב ושליטה מקסימלית על נמרצות הגפן. במהלך שנות הגידול הראשונות ניסינו מספר שיטות עבודה על מנת למצוא את הצירוף המושלם בין הזן לטרואר עד אשר הגענו לאיזון האידיאלי. העבודה ביקב: התרגשנו לקבל את הטנאט ביקב אך גם ידענו שלפנינו עבודה רבה. היה עלינו ללמוד להכין יין מצוין מזן חדש שעוד לא גודל בישראל. הבנו מרשמי הייננים באזור מדירן בצרפת, שם מקור הטנאט, ומבדיקות שערכנו בכרם שלטנאט כמות טנינים גבוהה ביותר ושהדרך לתת לזן לבטא את איכויותיו היא לשלוט בחילוץ הטנינים מהקליפות והגרעינים. בהגיעם ליקב עברו הענבים השרייה קרה (10°C) למשך 72 שעות. היין הופרד מהקליפות ברמת אלכוהול של כ 8% וסיים את התסיסה ללא מגע עם הקליפות. מיד בסיום תסיסה אלכוהולית הוכנס היין לחביות עץ צרפתיות לתסיסה מאלולאקטית והמשך יישון של כ 18 חודשים.

99.00 ₪
תבור מלכיה קברנה סוביניון
תבור מלכיה קברנה סוביניון
מחיר ל-100 מ"ל - 21.20

היין מופק כולו מענבי קברנה סוביניון מחלקה ידנית אשר ממוקמת בהר מלכיה, על גבול הלבנון ברום של 726 מטר מעל פני הים. האזור כולו מתאפיין במיקרו אקלים ייחודי בזכות הטיפוגרפיה המיוחדת של ההרים מסביב. הדבר בא לידי ביטוי במשרעת טמפרטורות רחבה בין יום ללילה, אשר מעניקה תנאי חום אופטימאליים לתהליכי פוטוסינתזה והזנת מוטמעים ביום, וצניחת מעלות בלילה אשר תורמת לנשימה נכונה של הגפן ללא איבוד חומצות וללא צורך לעבוד קשה כדי לצנן את עצמה. עם זאת, ייחודה של חלקת הכרם נובעת בראש ובראשונה מהקרקע עליה הגפנים נטועות – מדובר באדמת טרה רוסה אשר בתוכה מפוזרים אלפי מסלעי גיר שבורים המכונים בשפה המקצועית – תצורות בר כוכבא. בעבר, היו מסלעים אלה מהודקים כסלע אחד עצום, אך תנועות טקטוניות גרמו להם להישבר ולהיסדק והסדקים הפכו להיות עורקי תנועה מועדפים למים. לקרקע מסוג זה אין יכולת לספוח מים בשל אותם עורקים שנוצרו ועל כן לאחר השקיה היא ממהרת להתייבש. תנאי זה הפך להיות גורם מכריע באיכותה של החלקה בשל העובדה שהענבים גדלים תחת עקת מים קבועה, מה שדורש מהגפן "להתאמץ" לאורך כל עונת הגידול ועל ידי כך נוצרים ענבים קטנים מאוד בעלי צבע אדום עז, טעם מרוכז וארומה מדהימה אשר ניכרת כבר בכרם.

159.00 ₪
תבור מרסלאן כרם רבדים
תבור מרסלאן כרם רבדים
מחיר ל-100 מ"ל - 13.20

זן המרסלאן הינו הכלאה מכוונת של קברנה סוביניון וגרנאש שנעשתה ע"י מכון חקלאות צרפתי בשנות ה 60 של המאה הקודמת במטרה לקבל גרגר גדול ויבול גבוה. כשפרמטרים אלו לא עמדו בציפיות הזן ננטש עד לשנות ה90 , אז המרסלאן חזר לתמונה בשל איכות היין המופק ממנו. מרסלאן נטוע היום במקומות רבים בעולם, מצרפת דרך ספרד ועד לאורוגואי ואפילו סין. בחירת הזן והתאמתו לכרם: הצוות המקצועי של היקב נמצא בחיפוש מתמיד אחר זנים חדשים שיכולים להתאים באיכותם ליקב ובתנאי גידולם לישראל. בשל העובדה שמרסלאן גדל בהצלחה בצרפת (דרום עמק הרון)באקלים "ים-תיכוני" הוא סומן כאחד הזנים בעלי פוטנציאל הצלחה באזור חם כמו ישראל.כשנוצר חלון הזדמנויות להביא שתילים נקיים מוירוס מצרפת, מרסלאן כמו גם טנאט ורוסאן נבחרו. אך חשוב להבין ש"אקלים ים-תיכוני" בצרפת עדיין הינו קר יותר מהאקלים הממוצע בישראל ולכן החלטנו ביקב לנטוע את המרסלאן בפסגות הרי יהודה, בגובה של 900 מטר. שם, ידענו שנוכל להעניק לגפנים משרעת טמפ' רחבה בין יום ללילה בתקופת ההבשלה ונקבל ענבים באיכות גבוהה ביותר. הכרם נטוע בוואדי צר עם מפנה דרום מזרחי כך שהוא מקבל שעות שמש רבות במהלך היום, ביחד עם העובדה שזהו אחד האזורים בעלי הקרינה הגבוהה ביותר בישראל אנו מקבלים תהליכי הטמעה מוגברים(פוטוסינתזה). האדמה היא רנדזינה הררית עם מסלע גיר קשה ועשירה במינרלים. הכרם אינו מושקה גם בזכות הימצאותו בואדי אך גם בשל הצורך לאזן את נמרצות (vigor) המרסלאן, תכונה אשר ירש מאביו, הגרנאש. העבודה ביקב: תמיד שמגיעים ענבים מכרם חדש בשנת הבציר הראשונה יש התרגשות ביקב אך שמדובר גם בזן חדש ההתרגשות מהולה בדריכות. כדי להוציא את המקסימום מהענבים, הכנסנו את המרסלאן לסדרת ניסיונות בשיטות יינניות שונות עד שהגענו לתוצאה המצוינת לה ייחלנו. המרסלאן עובר תסיסה אלכוהולית במכלי נירוסטה בטמפ' של 26 מעלות, לאחר מכן היין מופרד מהקליפות ונכנס ישר לחביות לתסיסה מאלולאקטית והמשך יישון של כ 18 חודשים. היין מופק כולו מענבי קברנה סוביניון מחלקה ידנית אשר ממוקמת בהר מלכיה, על גבול הלבנון ברום של 726 מטר מעל פני הים. האזור כולו מתאפיין במיקרו אקלים ייחודי בזכות הטיפוגרפיה המיוחדת של ההרים מסביב. הדבר בא לידי ביטוי במשרעת טמפרטורות רחבה בין יום ללילה, אשר מעניקה תנאי חום אופטימאליים לתהליכי פוטוסינתזה והזנת מוטמעים ביום, וצניחת מעלות בלילה אשר תורמת לנשימה נכונה של הגפן ללא איבוד חומצות וללא צורך לעבוד קשה כדי לצנן את עצמה. אם זאת, ייחודה של חלקת הכרם נובעת בראש ובראשונה מהקרקע עליה הגפנים נטועות – מדובר באדמת טרה רוסה אשר בתוכה מפוזרים אלפי מסלעי גיר שבורים המכונים בשפה המקצועית – תצורות בר כוכבא. בעבר, היו מסלעים אלה מהודקים כסלע אחד עצום, אך תנועות טקטוניות גרמו להם להישבר ולהיסדק והסדקים הפכו להיות עורקי תנועה מועדפים למים. לקרקע מסוג זה אין יכולת לספוח מים בשל אותם עורקים שנוצרו ועל כן לאחר השקיה היא ממהרת להתייבש. תנאי זה הפך להיות גורם מכריע באיכותה של החלקה בשל העובדה שהענבים גדלים תחת עקת מים קבועה, מה שדורש מהגפן "להתאמץ" לאורך כל עונת הגידול ועל ידי כך נוצרים ענבים קטנים מאוד בעלי צבע אדום עז, טעם מרוכז וארומה מדהימה אשר ניכרת כבר בכרם.

99.00 ₪
2 ב- 80
טפרברג קברנה סוביניון IMPRESSION
טפרברג קברנה סוביניון IMPRESSION
מחיר ל-100 מ"ל - 5.60

יין אדום עמוק וכבד, בשל ושופע טעמי פרי, פטל ושזיפים, השזורים בניחוח וניל, מנטה וציפורן העולים מן העץ. מרקמו מלא ויש בו שילוב מושך של חמיצות, מתיקות ומרירות עדינה, כל אלו מתמזגים ביין באיזון קסום. תהליך ייצור היין הענבים הגיעו ליקב בשעות הבוקר לאחר בציר מכני. ענבי הקברנה סוביניון עברו הפרדה של השדרות ולאחר ריסוק עדין הועבר התירוש עם הקליפות והחרצנים למיכל נירוסטה להתחלת תסיסה אלכוהולית. התסיסה התבצעה בטמפרטורה של 28 מעלות למשך 7 ימים, תחת משטרי המטרה שונים לצורך מיצוי צבע, טעמים וריחות האופייניים לזן זה. לאחר סיום התסיסה האלכוהולית, נסחטו הענבים בעדינות בפרס פניאומאטי והועברו למיכל נירוסטה מבודד, על מנת שתחל תסיסה מאלולאקטית טבעית, תסיסה שמטרתה לייצב ולרכך את היין. לאחר סיום התסיסה המאלולאקטית, היין הועבר להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות למשך של שישה חודשים.

42.00 ₪
2 ב- 80
טפרברג קברנה סוביניון - חצי יבש IMPRESSION
טפרברג קברנה סוביניון - חצי יבש IMPRESSION
מחיר ל-100 מ"ל - 5.60

יין אדום חצי יבש, כהה, הניחן בניחוח פירות יבשים, דובדבן מסוכר ושזיף מיובש. אליהם מצטרפים ריחות של קרמל ווניל יחד עם מתיקות של עץ. היין בעל מרקם חלק וקטיפתי וסיומת מתקתקה מלאת פרי. תהליך ייצור היין הענבים הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות לאחר בציר מכני. ענבי הקברנה סוביניון עברו הפרדה של השדרות ולאחר ריסוק עדין הועבר תירוש הענבים עם הקליפות והחרצנים למיכל נירוסטה להתחלת תסיסה אלכוהולית. התסיסה התבצעה בטמפרטורה של 28 מעלות למשך 7 ימים, תחת משטרי המטרה שונים, לצורך מיצוי צבע טעמים וריחות האופייניים לזן. לאחר סיום התסיסה האלכוהולית, הענבים נסחטו בצורה עדינה בפרס פניאומאטי והועברו למיכל נירוסטה מבודד על מנת שתחל תסיסה מאלולאקטית טבעית, מטרת תסיסה זו היא לייצב ולרכך את היין. לאחר סיום התסיסה המאלולאקטית הוספנו ליין מעט סוכר ענבים כדי להעניק לו מתיקות מעודנת. לאחר מכן הועבר היין להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות למשך של שישה חודשים.

42.00 ₪
ריפאסו צי'צלה ברטה
ריפאסו צי'צלה ברטה
מחיר ל-100 מ"ל - 12.67

היין מגיע מאיזור היין וולפוליצ'לה אשר במחוז ונטו בצפון מזרח איטליה. הכרמים ליין מגיעים מאחוזת היקב צ'יצ'ילה ברטה. 500 דונמים של כרמי אחוזת צ'יצ'ליה ברטה נרכשו ע"י משפחת פסקווא בסוף שנת 1940. החל משנת 1998, האחוזה משמשת כאיזור מחקר של הפקולטה לחקלאות של אוניברסיטת מילאנו בשל תנאי הגידול האופטימאלים בה. יין העשוי בשיטת הריפאסו, בה מעבירים את ענבי הוולפוליצ'לה המשמשים לייצור היין על שיירי קליפות הענבים ששימשו להכנת האמרונה. לאחר התסיסה, היין שוכב במיכלי אלומיניום, עד פברואר. במיכלים הוא שוכב על קליפות האמרונה לתסיסה נוספת, המעצימה את הארומות והגוף של היין. לאחר מכן, מועבר היין ליישון למשך 12 חודש בחביות עץ בגדלים שונים ובמידות צליה שונות וליישון נוסף בבקבוק למשך 12 חודשים במרתפי היקב. יין צפוף ועוצמתי. טעמים בשלים של פירות יער אדומים בשילוב טעמי קליה וטעמים אגוזיים. יין הרמוני וקטיפתי בצורה יוצאת דופן עם מבנה מצויין ובוגר

95.00 ₪
מאסי מאסיאנקו
מאסי מאסיאנקו
מחיר ל-100 מ"ל - 7.87

יין המאסיאנקו, או בשמו המלא פינו גריג'יו דלה ונציה, הוא היין הלבן האיטלקי המתקדם ביותר, יין סופר-ונציאני בסגנון המובהק של מאסי, המזכיר את הקמפופיורין של יקב זה. היין משלב את העושר והניחוחות של הפינו גריג'יו עם המבנה של הוורדוצו (Verduzzo). בניגוד למקובל בייצור יין לבן, ענבי הוורדוצו עוברים הבשלה נוספת לאחר הבציר, המעניקה ליין תוספת של גוף, עושר וחלקות – תכונות שמשלימות את הניחוחות העדינים וטעמי הפירות האלגנטיים של הפינו גריג'יו. שני זני הענבים נבצרים ומעובדים בנפרד. ענבי פינו גריג'יו נבצרים בסוף חודש אוגוסט ועוברים מיד תסיסה של 25 יום כדי לשמור על הטריות והניחוחות. ענבי הוורדוצו נבצרים חודש מאוחר יותר, ועוברים הבשלה נוספת של שלושה שבועות שמעלה את הריכוז של הפרי. לאחר מכן מושרים הענבים יחד עם הקליפות למשך 36 שעות בטמפרטורה של 5 מעלות, ולאחר מכן מועברים לתסיסה, תחילה במיכלי פלדה ולאחר מכן בחביות, עד להשלמת התסיסה המאלו-לקטית. לאחר יישון של שלושה חודשים – הפינו גריג'יו במיכלי פלדה, הוורדוצו בחביות עץ – עובר היין מיזוג ויישון נוסך של 45 יום בבקבוק. המאסיאנקו הוא יין בצבע צהוב-קש עז. הניחוח המרוכז מאופיין על ידי פרחים ופירות – תפוחים, אגסים ואננס. היין הוא בעל חומציות נעימה, רענן וטעמים עזים. הוא בעל גוף בינוני וסיום עם טעם עדין של אגוזי לוז המתקבל מהבשלת היתר של ענבי הוורדוצו.

59.00 ₪