shoping cart 0

בירות

בירה, משקה אלכוהולי המיוצר על ידי מיצוי חומרי גלם במים, הרתחה (בדרך כלל עם כשות), ותסיסה. במדינות מסוימות בירה מוגדרת בחוק - כמו בגרמניה, שבה המרכיבים הסטנדרטיים, מלבד מים, הם לתת (שעורה מונבטת מיובשת בכבשן), כשות ושמרים. לאגר הוא סוג של בירה. בגרמניה, חליטה הייתה עיסוק חורף, וקרח שימש לשמירה על קרירות הבירה במהלך חודשי הקיץ. בירה כזו נקראה לאגר (מגרמנית לאגרן, "לאחסן"). המונח לאגר משמש היום לציון בירה המופקת משמרים תסיסה תחתונה. אייל, משקה מאלט מותסס, בעל גוף מלא ומריר משהו, עם טעם חזק וארומה של כשות. הפופולרי באנגליה, שם המונח הוא כיום שם נרדף לבירה, אייל היה עד סוף המאה ה-17 חליטה לא קפוצה של שמרים, מים ומלת, בירה היא אותה בירה עם תוספת כשות. אייל מודרני מיוצר בדרך כלל עם כשות, ולא גרוט, תערובת של עשבי תיבול ששימש באופן היסטורי כדי להוסיף מרירות לבירות. בירות מודרניות גם נרקחות בדרך כלל עם מים עשירים בסידן גופרתי, מיוצרות עם שמרים בעלי תסיסה עליונה, ומעובדות בטמפרטורות גבוהות יותר מאשר בירות הלאגר הפופולריות בארצות הברית. ל-Pale ale יש עד 5 אחוזי אלכוהול; האייל החזק הכהה מכיל עד 6.5 אחוזים. סטאוט - בירה עזה, כהה וכבדה, הפופולרית בבריטניה ובאירלנד. סטאוטים הם גרסאות חזקות יותר של אייל קל. ישנם סוגים שונים, כולל סטאוט שיבולת שועל, סטאוט חלב ואימפריאל סטאוט. סטאוטים פופולריים כללו את מה שנקרא סטאוטים איריים יבשים, בעיקר גינס. מבחינה היסטורית, המונח סטאוט שימש בהתייחסות לבירות אלכוהוליות חזקות. במאה ה-18, למשל, השתמשו במונח סטאוט פורטר לתיאור פורטר, או בירה כהה, עם אחוז אלכוהול מעל 7 אחוזים. במקרים מסוימים שימש סטאוט פשוט כשם נוסף לבירה כהה. מבחר המשקאות גאה להיות חנות בירות מהמובילות בישראל . 

סנן על פי
אפס סינון
אומניפויו נבוכדנצר
אומניפויו נבוכדנצר
מחיר ל-100 מ"ל - 6.14

נבוכדנצר היא דוגמה מופתית לחוסר ההתפשרות על מצוינות מטעם מבשלת אומניפויו, הבירה הגיעה מניסיון מוצלח של בישול בירה ביתי, בקנה מידה קטן. עקב הצלחת המקור הוחלט פשוט להעבירו אל קומת הייצור המסחרי ללא כל שינוי ביחסים בין חומרי הגלם, מה שגורר בירה בהחלט לא יעילה כלכלית לייצור, אבל על איכות לא מתפשרים! נבוכדנצר היא למעשה ממש כל מה שניתן לבקש מ-IPA כל כך גדולה. הבירה נמזגת צלולה לחלוטין בצבע ענברי יפיפה עם ראש קצף איתן, הארומה אינטנסיבית ומורכבת עד מאוד, תוכלו לחוש במאפיינים הדריים כמו קלמנטינות ותפוזי דם, שרף עצים, לצד מאפייני הכשות תפגשו קרמליות מעודנת ומורכבת המזכירה מעט ריבת תפוזים ולחם קלוי קלות. הטעם ממשיך באופן ישיר עם מאפייני הארומה ומלווה בגוף בינוני ומרירות דומיננטית ומרשימה,אך מאוזנת להפליא ונעימה לחיך.הברומאסטר של מבשלת אומניפויו. ביצוע מדויק שלסגנון מסורתי עם תשומת לב לפרטים * הבירה זכתה במדליית זהב וכבירה הטובה ביותר בפסטיבל הוויסקי והבירה של סטוקהולם של שנת 2012 ,וכן נבחרה כבירה השוודית הטובה ביותר עפ"י מספר מקורות שונים בשנים 2012 ו- 2013.

27.00 ₪
אסטרייה אינדיט 330 מ"ל
אסטרייה אינדיט 330 מ"ל
מחיר ל-100 מ"ל - 3.64

בירה אסטרייה דאם היא בירת הבית בברצלונה, נותנת חסות לקבוצת הכדורגל ואחת הבירות המובילות בספרד. זוהי לאגר קלאסית בסגנון פילזנר, קלילה ומרעננת. אינדיט שייכת לאסטרייה אך לא רק.פירושה חדש, שלא נעשה מעולם. זוהי בירה מודרנית אשר הושקה ב-2006. פראן אדריה, אשר מוכר כשף הטוב בעולם ובעליה של מסעדת El Bulli מקטלוניה-המסעדה הטובה בעולם, יצר את הבירה ביחד עם הסומליירים שלו ועם מבשלת דאם כשמטרתו היא בירה המתאימה במיוחד לליווי הארוחה, שהתערבותה בטעמי האוכל המוגש תהיה מזערית ועם זאת מפרגנת. אינדיט היא בלנד של בירת לאגר (כ 70%) ובירת חיטה מעוננת (30%) המתובלת בקליפת תפוז, כוסברה וליקריץ´. זוהי בירה בעלת ארומה פירותית ופרחונית, וטעמי תבלין המתאימים לרוב סגנונות המטבח. בשנותיה הקצרות כבר זכתה במספר מדליות ביניהן מדליית זהב ב- European Beer Star"" ומדליית זהב וציון 90 ב-BTI, תחרות ומבחן הטעימה הנחשב בעולם. אינדיט מגיעה לשולחן בבקבוק מהודר שתכולתו 750 מ"ל ומוגשת קרה מאד בכוסות של יין לבן, יש למלא עד חצי כוס כדי לתת לבירה לנשום...

12.00 ₪
איזה קוקטייל תרצו להכין ?
איזה קוקטייל תרצו להכין ?

מבחר מתכונים לקוקטלים