מבחר המשקאות - רקנאטי ספיישל רזרב

רקנאטי ספיישל רזרב

דף הבית >> יינות ישראליים >> רקנאטי >> רקנאטי ספיישל רזרב
רקנאטי ספיישל רזרב
המחיר שלנו:    189.00   רקנאטי ספיישל רזרב
לחץ להגדלה
תכולה:    750 מ"ל
   כמות: 

ספיישל רזרב הינו יין הדגל של יקבי רקנאטי. לעשייתו חוברים הענבים הטובים ביותר העומדים לרשותנו, חביות עץ האלון הטובות ביותר, תשומת לב קפדנית לכל פרט ופרט והמון אהבה וסבלנות.
התוצאה הינה יין הרמוני בעל גוף מלא ועשיר, ולו חומציות גבוהה ומאוזנת המעניקה יכולת התיישנות רבת שנים בבקבוק.
ליין ניחוחות שוקולד ודובדבן, שזיף, פלפל שחור ותבלינים ים תיכוניים, המשתלבים היטב בטעמי פירות היער הבשלים שבו, ומובילים לסיומת ארוכה וקטיפתית.
 

הכרמים

יין זה נעשה משילוב של ענבי קברנה סוביניון מכרמנו שבקדיתא, למרגלות הר מירון, עם ענבי מרלו, קברנה פרנק וסירה שנבצרו בכרמי היקב בקיבוץ מנרה, וכן פטיט סירה מגפנים בוגרות בעמק יזרעאל.
כרמינו בגליל העליון ממוקמים בגובה ממוצע של 800 מטר מעל פני הים. האקלים הקריר השורר בכרם והאדמה הסלעית והמנוקזת היטב יוצרים תנאים אידיאליים לגידול זנים אציליים אלה.
כרם הפטיט סירה ניטע בשנת 1982 והוא מניב ענבים בצבע שחור-סגול עמוק, מרוכזים ועשירים בטעמי פרי בשל ופטל.

העשייה

עם הגעת הענבים ליקב הם מופרדים מהשדרות ונמעכים בעדינות. לאחר תסיסה במיכלים וסחיטה, אנו מעבירים את היין לחביות חדשות מעץ אלון צרפתי.
במהלך חודשי ההתיישנות הראשונים בחביות נשמרת תוצרת כל כרם בנפרד ולאחר מכן נערכת סדרת טעימות על מנת להחליט על הרכב ה"בלנד".
עם סיום הרכבת ה"בלנד" מוחזר היין לחביות להשלמת תקופת התיישנות של 18 חודשים, במהלכה הוא משתבח ומתעדן.
על מנת לשמר את טעמיו הייחודיים בוקבק היין לאחר סינון גס בלבד והוא מוכן לשתייה כבר כעת אולם יתיישן היטב בבקבוק במהלך העשור הקרוב.