ויתקין ריזלינג

דף הבית >> יינות ישראליים >> ויתקין >> ויתקין ריזלינג
ויתקין ריזלינג
המחיר שלנו:    75.00   ויתקין ריזלינג
לחץ להגדלה
תכולה:    750 מ"ל
   כמות: 

הכרמים
לאורך ערוץ נחל עשיר בחלוקי אבן, באזור עמק האלה. הכרם, הנטוע על אדמה גירית ואבנית עם אחוז משתנה של חרסית, הניב יבול מצומצם ואיכותי.

הרכב זני
100% ענבי יוהנסברג ריזלינג שנבצרו במורדות הרי יהודה.

ביקב
הענבים נבצרו בבציר ידני באמצע חודש אוגוסט והובלו ליקב בשעות הקרירות של היום, התירוש נסחט בעדינות במסחטת ממבראנה חדישה.  לאחר שיקוע בטמפרטורה נמוכה הותסס המיץ הצלול ביותר בטמפרטורה קרה למשך כארבעה שבועות, בהמשך הושאר היין להתיישן על שמריו מה שהביא להעשרת המורכבות ועצמת הטעמים שלו. היין לא עבר תסיסה מאלולקטית על מנת לשמור את אופיו הרענן.לאחר מילוי ויתקין ריזלינג בבקבוקים אנו מקפידים להמשיך ולשמור את היין ביקב לפני שחרורו לשוק בין 8 חודשים עד שנה לאחר הבציר על מנת לאפשר ליין להתפתח ולהגיע לאיזון הרצוי בעת השקתו.

רשמי טעימה
ויתקין ריזלינג, כבר מספר שנים, הינו אחד מהיינות הלבנים הייחודיים בנוף המקומי. בציר 2012 ממשיך את הקו הסגנוני של יין זה בשנים האחרונות: נקי ואלגנטי בעל  ארומות טיפוסיות לזן, חמיצות מרשימה ומינראליות מאוזנת עם בשלות מתונה. בשנה הראשונה מאופיין היין בניחוחות פרי הדר טרי, תפוח ירוק וליים, פרחים לבנים ומינראליות אך בהמשך – בתנאי אכסון טובים צפויות להתפתח ארומות נוספות האופייניות לזן הריזלינג: פטרוליות, דבש ופירות לבנים. 

התאמה לאוכל 
ויתקין ריזלינג 2012 מתאים ללוות מאכלי ים, עוף צלוי וברווז בנוסח פקין.יין זה הינו יוצא דופן מבחינת יכולת ההתיישנות שלו בהשוואה ליינות לבנים מאזורינו ובתנאי אכסון נאותים ימשיך להתפתח ולקבל מורכבות במשך שלוש עד חמש שנים משנת הבציר.  טמפרטורת הגשה מומלצת: °12-°8