ויתקין פטיט סירה

דף הבית >> יינות ישראליים >> ויתקין >> ויתקין פטיט סירה
ויתקין פטיט סירה
המחיר שלנו:    99.00   ויתקין פטיט סירה
לחץ להגדלה
תכולה:    750 מ"ל
   כמות: 

הרכב זני
100% ענבי פטיט סירה שנבצרו במורדות הרי יהודה.

הכרם
בבציר זה הורכב היין משני כרמים בוגרים מאזור גבעות יהודה. הכרמים נטועים על אדמות גיר וטרה- רוסה דלות ומנוקזות היטב. הכרמים אינם מושקים וכך מאולצים השורשים להגיע לשכבות הקרקע העמוקות שהן יותר "מינראליות", דבר התורם לאופי החד ולריכוז הטעמים בענבים. עומסי היבול נעו, בשל העדר ההשקיה, בין 250 ל-600 ק"ג לדונם בלבד. הענבים נבצרו לתוך ארגזים קטנים בשעות הבוקר המוקדמות והגיעו למערכת קבלת הבציר ביקב. אשכולות הענבים בזן זה צפופים מאוד ובבציר זה הם היו קטנים מהרגיל. גרגרי הענבים נבצרו כשהם בגודל גרגר אפונה, כך עלה יחס הקליפה/מיץ והעלה את ריכוז היין עוד יותר.

ביקב
לאחר קבלת הבציר הופרדו הענבים והועברו ללא מעיכה למיכלי תסיסה רחבים. לקבלת מיצוי מוגבר של צבע ומבנה קוררו והותססו הענבים במיכל פתוח, תוך שימוש בטכניקת "שבירת הכובע" האופיינית לעמק הרון בצרפת ( (Pigeage. בסה"כ שהו הענבים על הקליפות קרוב לשלושה וחצי שבועות. לאחר סחיטה ושיקוע קצר הועבר היין לתסיסה מאלולקטית והתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות בנפח 300 ליטר למשך 16 חודשים.

רשמי טעימה
כבר בשלב זה מפגין היין צבע ארגמן-שחור אטום, ארומות נדיבות, נעימות ובולטות של פרי "מתוק" כחול (אוכמניות), תבלינים מתוקים, מורכבות של אנימליות ופרחוניות. בפה הוא בעל מבנה סגור מאוד בגלל גילו הצעיר אך בהמשך, עם אוורור מתאים, חושף היין מרקם מלא המורכב מטעמים מרוכזים מאוד של פרי שחור-כחול, אופי "בשרי", גוף מלא וסמיך בעל איזון מצוין בין בשלות הפרי, המבנה והרעננות. הסיומת ארוכה מאוד עם מורכבות וחדות טעמים.

התאמה לאוכל
ויתקין פטיט סירה מתאים במיוחד לליווי מנות בשר בעלות טעמים בולטים כבשר ציד, כבש או תבשילי קדרה של בשר ביין. בגזרה החלבית יהווה היין ליווי הולם לגבינות קשות וארומאטיות כגון Comte או Pecorino.
מומלץ לפתוח את הבקבוק מספר שעות לפני השתייה ולחדרר לפני ההגשה.
טמפרטורת הגשה מומלצת - c°18.

על מנת לשמור על עושר הטעמים שבו, לא עבר היין כל תהליכי סינון והצללה מלבד סינון גס אחד לפני המילוי. מסיבה זאת יכולים להיווצר במשך הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגעים באיכותו.

אחסון
בתנאי אכסון טובים ימשיך לפתח מורכבות ועומק במשך 8-10 השנים שלאחר הבציר.