מבחר המשקאות - ג'ין טנקרי

ג'ין טנקרי

דף הבית >> אלכוהול >> ג'ין >> ג'ין טנקרי
ג'ין טנקרי
המחיר שלנו:    110.00   ג'ין טנקרי
לחץ להגדלה
תכולה:    700 מ"ל
   כמות: 

ג'ין אנגלי יבש פרמיום.
צ'ארלס טנקרי החל לזקק את הג'ין שלו בפינסבורי שמצפון ללונדון כבר ב-1830. ממש באותה שנה המציא איניס קופי האירי את שיטת הזיקוק המתמשך, שנקראת עד היום קופי סטיל או שיטת קופי. טנקרי הקפיד כמו אלכסנדר גורדון על יצור ג'ין טהור יבש ומיוחד לאותה תקופה. לאחר כמה שנים של ניסיונות מצא טנקרי את נוסחת העשבים הסודית שלו והחל ליצר ג'ין משובח. היצוא הראשון שלו הגיע למתיישבים הבריטיים שפשוט לקחו את הג'ין שלו בין שאר כליהם ורכושם.
אחרי האיחוד עם גורדון (Gordon's) ב-1898 יועד הטנקרי לשוק האמריקאי וצבר שם מעריצים רבים, מהם פוליטיקאים ואנשי בידור, בעיקר בחוף המערבי. בין מעריציו הידועים ג'ון קנדי, בוב הופ ופרנק סינטרה.
הטנקרי מיוצר כיום רק באנגליה תחת מתכון סודי שנעול בכספת בעלת שלושה מנעולים שהמפתחות המתאימים להם נמצאים אצל שלושה אנשים שונים.
הג'ין מיוצר עד היום באותם דודי זיקוק ישנים שחלקם תיפקדו עוד בימי צ'ארלס טנקרי עצמו, בהם דוד הזיקוק העתיק המשמש לזיקוק השני שגילו מעל 150 שנה.
הטנקרי נחשב לג'ין יבש אך אפשר לומר בנחרצות שטעמו שונה מהסוג היבש של לונדון והוא מגדיר סגנון ג'ין משל עצמו. צורת הבקבוק לקוחה מצורת ברז כיבוי אנגלי מהמאה ה-19 ורשומה כפטנט.
ג'ין חזק עם 47% אלכוהול מומלץ כבסיס האולטימטיבי לקוקטייל הדריי מרטיני הקלאסי.