מבחר המשקאות - נווה מדבר לבן

נווה מדבר לבן

דף הבית >> יינות ישראליים >> קדש ברנע/רמת נגב >> נווה מדבר לבן
נווה מדבר לבן
המחיר שלנו:    69.00   נווה מדבר לבן
לחץ להגדלה
תכולה:    750 מ"ל
   כמות: 

הרכב- מכיל 80% שרדונה 20% סוביניון בלאן .
הכרמים- הענבים שנבצרו בבציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות מגיעים מחלקה בבעלות היקב באזור רמת נגב, בסמוך למושב קדש ברנע. חלקות בכרם חלוצה, שניטעו בשנת 2005 בצידו המערבי של המושב. הכרם גדל על קרקע לס חול וגיר בגובה 300 מטר. הכרם נהנה מהפרשי טמפרטורות קיצוניים ויובש המאפיינים את האזור המדברי.
תהליך ההכנה- הענבים עוברים מעיכה ומיד לאחר מכן הפרדה מהקליפות, לשימור הצבע הבהיר של הנוזל הראשוני. לאחר מכן התירוש עובר השריה קרה במכלי נירוסטה על מנת להגיע לנוזל נקי לפני תסיסה, לאחר מכן היין עובר תסיסה קרה ואיטית לשימור מיטבי של ניחוחות וטעמי הפרי. בתום התסיסה היין עובר שפייה ראשונית ולאחר מכם אחסון במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה על מנת למנוע את התסיסה המלולאקטית, לאחר יצוב, היין עובר סינון וביקבוק.
צבע- צהבהב כמעט שקוף עם נימות ורדרדות. התקבל ע"י סינון היין הלבן (סוביניון בלאן ושרדונה) וערבובו עם הקברנה פרנק הורוד שיוצר בשיטת "בלאן דה נואר". היין עבר ייצוב בקור.
המלצת הגשה-היין מיוצר בשיטת "בלאן דה נואר". הענבים עוברים מעיכה ומיד לאחר מכן הפרדה מהקליפות, לשימור הצבע הבהיר של הנוזל הראשוני. לאחר מכן התירוש עובר תסיסה קרה במכלי נירוסטה לשימור מיטבי של ניחוחות וטעמי הפרי. בתום התסיסה היין עובר שפייה ראשונית ולאחר מכם אחסון במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה על מנת למנוע את התסיסה המלולאקטית, לאחר יצוב, היין עובר סינון וביקבוק. היין מומלץ להגשה כשהוא מצונן היטב לכ-8 מעלות. היין יבש ובעל חמיצות נעימה לכן יתאים למנות דגים ועוף. כמו כן ליין סיומת וניחוח פרי טרופי, לכן ישתלב עם מנות מתובלות היטב ועם מנות מהמטבח האסיאתי.