מבחר המשקאות - מאסי מאסיאנקו

מאסי מאסיאנקו

דף הבית >> יינות לבנים תוצרת חוץ >> איטליה >> מאסי מאסיאנקו
מאסי מאסיאנקו
המחיר שלנו:    59.00   מאסי מאסיאנקו
לחץ להגדלה
תכולה:    750 מ"ל
   כמות: 

זנים: פינו גריג'יו, ורדוצו

תאור היין:
יין המאסיאנקו, או בשמו המלא פינו גריג'יו דלה ונציה, הוא היין הלבן האיטלקי המתקדם ביותר, יין סופר-ונציאני בסגנון המובהק של מאסי, המזכיר את הקמפופיורין  של יקב זה.
 
היין משלב את העושר והניחוחות של הפינו גריג'יו עם המבנה של הוורדוצו (Verduzzo). בניגוד למקובל בייצור יין לבן, ענבי הוורדוצו עוברים הבשלה נוספת לאחר הבציר, המעניקה ליין תוספת של גוף, עושר וחלקות – תכונות שמשלימות את הניחוחות העדינים וטעמי הפירות האלגנטיים של הפינו גריג'יו.
 
שני זני הענבים נבצרים ומעובדים בנפרד. ענבי פינו גריג'יו נבצרים בסוף חודש אוגוסט ועוברים מיד תסיסה של 25 יום כדי לשמור על הטריות והניחוחות. ענבי הוורדוצו נבצרים חודש מאוחר יותר, ועוברים הבשלה נוספת של שלושה שבועות שמעלה את הריכוז של הפרי. לאחר מכן מושרים הענבים יחד עם הקליפות למשך 36 שעות בטמפרטורה של 5 מעלות, ולאחר מכן מועברים לתסיסה, תחילה במיכלי פלדה ולאחר מכן בחביות, עד להשלמת התסיסה המאלו-לקטית. לאחר יישון של שלושה חודשים – הפינו גריג'יו במיכלי פלדה, הוורדוצו בחביות עץ – עובר היין מיזוג ויישון נוסך של 45 יום בבקבוק.     
 
המאסיאנקו הוא יין בצבע צהוב-קש עז. הניחוח המרוכז מאופיין על ידי פרחים ופירות – תפוחים, אגסים ואננס. היין הוא בעל חומציות נעימה, רענן וטעמים עזים. הוא בעל גוף בינוני וסיום עם טעם עדין של אגוזי לוז המתקבל מהבשלת היתר של ענבי הוורדוצו.