ארוני רוסו ליקר אפרטיב די פולי

דף הבית >> אלכוהול >> ליקר >> ארוני רוסו ליקר אפרטיב די פולי
ארוני רוסו ליקר אפרטיב די פולי
המחיר שלנו:    115.00   ארוני רוסו ליקר אפרטיב די פולי
לחץ להגדלה
תכולה:    700 מ"ל
   כמות: 

איירונו רוסו אפריטיבו פולי-סיפור האפריטיף של פולי (ומתכון מנצח)

מהו אפריטיף ? מקור המילה מלטינית "Aperire" שמשמעה לפתוח.
אפריטיף הוא שם כולל לקבוצת משקאות ששותי...ם לפני הארוחה, הם קלים באלכוהול ועדינים בסוכר ומטרתם (מעבר להיותם טעימים) לפתוח את התאבון.

בכל העולם ניתן למצוא משקאות של לפני האוכל:
האיטלקים נהגו לשתות את הוורמות' Vermouth (יין מחוזק ומתובל) כאפריטיף מאז סוף המאה ה-18, וקמפרי Campari הצטרף ב- 1860, בצרפת אוהבים אניס ומשקאות כגון פסטיס Pastis ופרנו Pernod הפכו למותגי על, ליוונים יש את האוזו Ouzo, לטורקים את הראקי Raki ובארצות הברית הפכו קוקטיילים מבוססי וורמות' כגון מרטיני, נגרוני ומנהטן לספתח נפוץ לפני ארוחה ומראה שכיח על הברים, אפילו למזרח התיכון יש את העראק שלו.

סיפורו של האפרטיבו פולי:
ב 1950, לאחר 10 שנות עבודה במזקקה המשפחתית, קיבל טוני פולי מאביו ג'ובאני מוטו גוצ'י איירונו ספורט 250cc, הוא יצא להרפתקה ממושכת על האופנוע וחזר כעבור 10,000 קילומטרים. בחגיגות לרגל חזרתו שתו אפריטיף אדום ממתכון משפחתי עתיק שמרכיביו: וורמות', עשבי תיבול וכמובן גראפה פולי ושמו כשמו של המוטו גוצ'י האדום : "איירונו רוסו אפריטיבו פולי".

אנחנו ממליצים לשתות את האפרטיבו בכוס נמוכה עם קצת קרח וסלייס תפוז או בקוקטייל "אפרטיבו שפריץ" : בכוס גבוהה 1/3 אפריטיבו, 1/3 פרוסקו או יין מבעבע אחר להוסיף מעט קרח ולסגור בסודה.
שניהם מושלמים למזג האויר הישראלי.