ג'ק דניאלס סינגל בארל

דף הבית >> אלכוהול >> וויסקי >> וויסקי אמריקאי >> ג'ק דניאלס סינגל בארל
ג'ק דניאלס סינגל בארל
המחיר שלנו:    249.00   ג'ק דניאלס סינגל בארל
לחץ להגדלה
תכולה:    750 מ"ל
   כמות: 

 

אותה התחלה, סיום שונה.

הסינגל בארל אמנם נעשה ע”פ אותם הסטנדרטים של ה- old no.7 ע”י סינון באמצעות פחם מעץ האדר (מייפל) ויישון בחביות קלויות חדשות, אך המקום בו מונחת החבית לצורך ההתיישנות עושה את כל ההבדל.

חביות הסינגל בארל מונחות בקומות העליונות של בית החביות וכך זוכות לתנודות אינטנסיביות יותר בתוכן, דבר המעניק וויסקי ייחודי ועשיר יותר.

 

נאמן לשורשים.

כמו במקרה של כל חבר אחר למשפ’ ג’ק דניאל’ס, תהליך הסינון של כל טיפת וויסקי  עוברת דרך 3 מטרים של פחם עץ מייפל המבטיח את טעמו המובחן והייחודי כוויסקי טנסי אמיתי ולא עוד ברבן.

בנוסף חולק סינגל בארל את אותם חומרי הגלם האיכותיים של ה old no.7 וג’נטלמן ג’ק: גרגרי תירס, שעורה, שיפון ומים טהורים נטולי ברזל הזורמים ממעיין המערה הצמוד למזקקה.

 

לחבית תפקיד מכריע.

לאחר תהליך הריכוך, התזקיק מוכנס לחביות קלויות חדשות.

שנה אחר שנה, שינוי הטמפ’ העונתי משמש תפקיד חשוב ובעל אפקט ייחודי על הוויסקי בכל אחת מן החביות.

בכל קיץ החום גורם לנקבוביות עץ האלון להיפתח, דבר המאפשר לוויסקי להתמזג עם החבית ולמצות טעם, צבע וטאנינים. מהצד השני, בכל חורף החבית נאטמת ודפנותיה סוחטות מעצמן את הוויסקי שחדר.

תוך כדי התהליך מקבל הוויסקי את צבעו הענברי והמון מרכיבי טעם וארומה עדינים כמו הסוכרים המקורמלים אשר מגיעים כתוצאה מקליית חבית עץ האלון.

השורה התחתונה כאן קובעת כי כל שינוי טמפ’, לחץ ברומטרי וכל תנועה אחרת בתנאי מזג האויר משפיעה על טעם הוויסקי בחבית.

 

מיקום הוא הכל.

מרקם נהדר, צבע ענברי עמוק ועושר טעמים. רובם תוצאה של מיקום מאוד ספציפי בחדר החביות.

חביות אשר קיים בהן מן הפוטנציאל להפוך לוויסקי סינגל בארל, מונחות ליישון בקומות העליונות של חדר החביות, בהן הן נחשפות לשינויי טמפ’ קיצוניים של מעל 40 מעלות צלזיוס בקיץ לבין צניחה עמוק מתחת לאפס בעת החורף. מצבי קיצון אלו גורמים לוויסקי להשתולל בתוך החבית בדרמטיות ומייצרים לנו בסופו של דבר טעם מורכב ונועז יותר לוויסקי המוכר והמשובח מבית ג’ק דניאל’ס.

 

הנאה ייחודית.

מאחר ושתי החביות אינן יכולות להתיישן באותו מקום בחדר היישון, באופן טבעי הוויסקי שנוצר בהן שונה מחבית לחבית. אחת עלולה הייתה להתפתח עם יותר רמזים לוניל וקרמל, בעוד שהשנייה לעומתה יכלה לשאת דגשים חזקים יותר של עץ אלון קלוי.

עדות לרקע הייחודי הזה מופיעה על תווית צוואר הסינגל בארל, עליו רשום מס’ החבית ותאריך הבקבוק.

 

טעם שאין כמוהו.

בזמן שהוויסקי המיוחד הזה מתיישן בפסגת חדר בחביות של המזקקה הוא מפתח ארומה עשירה, טעם עמוק ואופי מורכב. מה שבסופו של דבר מגיח מחבית העץ הוא וויסקי נועז, בעל גוף מלא ואיזון בין מתיקות הוניל והקרמל לבין סיומת עץ אלון קלוי.

 

מומלץ לשתייה על קרח, או נקי עם מס’ טיפות מים מינרלים.